TEL: +48 46 857 60 60 , E-MAIL: recepcja@hpm.com.pl

a

hotel panorama

Hotel Panorama***

BLOG

19 marca 2021

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W CZASACH PANDEMII

Minął już rok odkąd koronawirus rozprzestrzenił się na całym świecie i zmienił całkiem jego oblicze. Mocno ograniczone obostrzeniami życie społeczne wróciło do domów. W domach zaczęliśmy pracować, uczyć się i odpoczywać. Tradycyjne sposoby świętowania uroczystości rodzinnych, w tym również komunii, uległy diametralnym zmianom. Część uroczystości odłożona na późniejsze terminy. W zeszłym roku przyjęcia komunijne odbywały się od lipca do września.  Terminy przyjęć komunijnych były przekładane również ze względu na zdrowie jej uczestników, szczególnie starszych członków rodziny. Czasem lęk przed zarażeniem powodował, że ilość osób zaproszonych radykalnie się zmniejszała. Hotele i restauracje organizujące przyjęcia rodzinne wypracowały procedury organizacji uroczystości w surowy reżimie sanitarnym.

TERMIN PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Tegoroczne przyjęcia komunijne zaplanowano w parafiach Mszczonowa, Grodziska Mazowieckiego i Radziejowic na maj i czerwiec. Zarówno dzieci, rodzice, parafie katolickie jak i organizatorzy przyjęć okolicznościowych mają w pamięci to co działo się w roku 2020. Uciążliwym faktem jest, że niczego nie można zaplanować długofalowo z racji ciągłych zmian we wprowadzanych obostrzeniach. Dlatego też wszyscy z dużą ostrożnością podchodzą do sztywnych terminów oraz ilości zaproszonych gości. Umowy dotyczące organizacji przyjęć zostały wzbogacone o “covidowe” klauzule, tak aby zarówno rodzice i restauracje mieli komfortową sytuację. Mimo tego dalej wszyscy zainteresowani żyją w niepewności co do przebiegu pierwszej komunii w tym roku.

INDYWIDUALNA PIERWSZA KOMUNIA

Nowością, która odpowiada na potrzeby ludzi jest możliwość organizacji pierwszej komunii dla pojedynczych dzieci i ich rodzin. Indywidualna msza święta w wybranym terminie sprzyja zachowaniu duchowego wymiaru uroczystości oraz prawdziwej integracji rodziny. Taki sposób organizacji zapewnia również zachowanie reżimu sanitarnego i zmniejsza ryzyko wzajemnego zarażenia się. Większość parafii daje swoim wiernym wybór co do sposobu celebracji pierwszej komunii.

PRZYJĘCIA W REŻIMIE SANITARNYM

Hotel Panorama*** bardzo solidnie przygotował się do zapewnienia reżimu sanitarnego, który zapewne zostanie z nami na lata. Wśród udogodnień należy wyliczyć:
 • sale na wyłączność, niektóre z oddzielnym wejściem
 • kelnerów przypisanych do każdego przyjęcia
 • personel pracujący w jednorazowych maseczkach i rękawiczkach
 • dostęp do środków dezynfekujących przed salą
 • sprzątanie i dezynfekcja powierzchni wspólnych kilkakrotnie w ciągu przyjęcia
 • nakaz zakładania maseczek stosowany wobec Gości przyjęcia w sytuacji, gdy wychodzą na papierosa lub przewietrzyć się w ogrodzie
 • zachowane odległości między stolikami i usadzonymi osobami

TRADYCYJNA PIERWSZA KOMUNIA

Jeżeli planujecie Państwo przyjęcie komunijne w tradycyjnym wydaniu to przed Wami cała lista zadań do wykonania: ustalenie listy gości, wynajęcie sali, zaplanowanie menu, dekoracja sali, zamówienie tortu, wybór pamiątek komunijnych, wybór dodatkowych atrakcji dla uczestników. Bardzo pracochłonne i wymagające dobrej organizacji jest dopilnowanie tych wszystkich spraw, podpisanie stosownych umów i zadbanie o terminowość. Zdecydowanie polecamy oddanie sprawy w ręce doświadczonego opiekuna przyjęć okolicznościowych, który doradzi w kwestii wyboru i aranżacji wszystkich wymienionych wyżej zadań. Wszak pierwsza komunia to czas duchowego wzrostu naszych dzieci, któremu rodzice powinni towarzyszyć. Koordynator przyjęć okolicznościowych to zazwyczaj osoba bardzo zorientowana w trendach organizacji przyjęć. Przygotowując swoją uroczystość mogą Państwo wykorzystać jej pomysły oraz liczyć na wsparcie i inspiracje w każdym aspekcie.

ZALETY KOMPLEKSOWEJ OBSŁUGI

Hotel Panorama***  świadczy kompleksowe usługi organizacji przyjęć. Nasze atuty to:

 • 20 lat doświadczenia w organizacji przyjęć okolicznościowych
 • klimatyzowane sale dobierane wielkością do ilości uczestników
 •  zadbany ogród z atrakcjami dla dzieci
 • duży, monitorowany parking
 • dekoracja stołów: obrusy, białe serwety materiałowe, świece i świeczniki
 • elegancka biała zastawa
 • profesjonalna obsługa kelnerska
 • pakiety komunijne – zapytaj o nie naszego handlowca: 46 857 39 54
 • możliwość stworzenia własnego zestawu dań komunijnych, w tym dań wegańskich
 • specjalna cena noclegu dla Gości przyjęcia komunijnego
 • opieka doświadczonego koordynatora imprez okolicznościowych

Kompleksowa obsługa pozwoli obniżyć koszty całego przedsięwzięcia i zapewni jego perfekcyjny przebieg.

PRZYJĘCIE W CHACIE GÓRALSKIEJ

Komunia w chacie góralskiej? Tak, to jest możliwe na Mazowszu!  Hotel Panorama ma dwie autentyczne chaty góralskie, które znajdują się w ogrodzie hotelowym. Chaty zostały zbudowane przez górali z surowych bali drewnianych i wykończone charakterystycznymi elementami stylu zakopiańskiego. Ozdobne okiennice, okucia drzwi, haftowane zazdrostki, kolorowe chusty, ciepły kolor drewnianych ścian i wykończenia podłóg naturalnym kamieniem tworzą sielski klimat Podhala. Takie oryginalne przyjęcie komunijne zapewne zapadnie w pamięci Gości.

RODZINNY OBIAD Z OKAZJI PIERWSZEJ KOMUNII W POSIADŁOŚCI ZBIROŻA

Wielu osobom może spodobać się pomysł przyjęcia komunijnego w wielkim ogrodzie, jakim jest Posiadłość Zbiroża. Teren zielony – aż 13,5 h – ze starymi drzewami, dużym stawem, kwietną łąką i karczmą to miejsce bardzo urokliwe i idealne na rodzinne spotkanie. Karczma jest wyposażona we wszelkie udogodnienia do serwowania jedzenia zgodnie z najwyższymi standardami i reżimem sanitarnym. Ogromna przestrzeń ogrodu skłania dzieci i dorosłych uczestników przyjęcia komunijnego do aktywności. Długi, rodzinny spacer po zjedzeniu pierwszego dania to świetny przerywnik całej biesiady. 

Przyjęcie komunijne może również przybrać formę rodzinnego pikniku z dmuchańcami, watą cukrową, popcornem. Wszystko zależy od wyobraźni naszych Gości.

CATERING KOMUNIJNY

Jeśli nie będzie można organizować większych spotkań poza domem – a może się tak zdarzyć ze względu na obostrzenia pandemiczne – to zapraszamy do skorzystania z cateringu komunijnego. Jedzenie na wynos będzie można odbierać osobiście lub zamówić z dowozem do domu i obsługą kelnerską.  Mamy cały czas nadzieję, że ta najmniej pomyślna opcja się nie zdarzy.

REZERWUJ BEZ STRACHU

Zapraszamy do skorzystania z doświadczenie Hotelu Panorama*** w organizacji różnego rodzaju imprez rodzinnych, w tym przyjęć komunijnych. Restauracje Tamara i Art Deco, Chaty Góralskie oraz Posiadłości Zbiroża to miejsca z nieograniczonymi możliwościami organizacji przyjęć okolicznościowych.

Mogą Państwo rezerwować wybrane terminy bez obawy o utratę środków finansowych czy brak możliwości zmiany terminu. W tych trudnych czasach jesteśmy bardzo elastyczni i dopasowujemy się do potrzeb Gości. Zapraszamy do rezerwacji.

EnglishRussia