Hotel Panorama

Chata Góralska

W ogrodzie Hotelu Panorama znajduje się prawdziwa Chata Góralska, którą zbudowali górale z surowych bali dokładnie w taki sposób jak stawiano kiedyś chałupy na Podhalu. Pomysł powstania Chaty Góralskiej wywodzi się z tęsknoty do gór, urzekającego stylu zakopiańskiej architektury i do tamtejszego prostego i jednocześnie pysznego jedzenia, którego nie ma gdzie indziej.

Budulcem Chaty Góralskiej było drewno świerkowe, cechujące się odpornością na działanie wilgoci i pięknym jasnym kolorem bali, które wolniej niż inne drewno ciemnieją od słońca. Dranice czyli deski na pokrycie dachu wykonane są z drewna jodłowego, stolarka z modrzewiowego a gonty ze świerków rosnących wysoko w górach i zwanych halnymi.

Kompleks chat składa się z małej i dużej chaty, połączonych wspólną kuchnią. Chaty posiadają infrastrukturę umożliwiającą profesjonalne przygotowanie i serwowanie posiłków. Każda z chat ma oddzielne wyjście do hotelowego ogrodu. W obu salach stoją drewniane ławy przykryte kwiecistymi chustami i krzesła z rzeźbionymi oparciami.

Na półpiętrze obu chat, pod skosami rozmieszczono 18 pokoi dwu i trzyosobowych oraz pokoje rodzinne. Ściany i sufity pokoi wyłożone są drewnem. W niektórych widać grube bale dźwigające konstrukcję dachu. Uroku dodają małe okna z kutymi elementami i zazdrostkami.

Pokoje w chacie góralskiej są wyposażone podobne jak pokoje w budynku Hotelu, nie mają jednak klimatyzacji, a jedynie wstawiono do nich wentylatory . Pokoje w Chacie Góralskiej nie zostały skategoryzowane i nie mają standardu 3*.

Chata Góralska, to klimatyczne miejsce do organizacji przyjęć okolicznościowych, również wesel w stylu rustykalnym. Minimalistyczne wnętrza z rzeźbionymi futrynami i framugami okien, finezyjnymi okuciami, małymi oknami, w których wiszą białe zazdrostki tworzą oryginalną przestrzeń do zorganizowania okrągłych urodzin, osiemnastki czy jubileuszu. Zapewniamy, że takie niebanalne przyjęcie zapadnie w pamięć Państwa Gości.

Miejsce, w którym tradycja splata się z nowoczesnością
Pokaż na mapie