TEL: +48 46 857 60 60 , E-MAIL: recepcja@hpm.com.pl

a

hotel panorama

Hotel Panorama ***

ATRAKCJE W OKOLICY

W sąsiedztwie Hotelu Panorama *** znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Niektóre z nich są bardzo znane a inne są dopiero do odkrycia. Przybliżymy je wszystkie, koncentrując się na tych mniej znanych perełkach naszej okolicy i Mazowsza.

TERMY MSZCZONÓW

– słyną z unikalnych wód termalnych, wysoko zmineralizowanych z przewagą wapnia i magnezu. Od Hotelu Panorama dzieli je tylko 1,5 km. Wody działają relaksująco i regenerująco, a kąpiele w wodach geotermalnych polecane są w rehabilitacji złamań. Termy to przede wszystkim centrum rodzinnej rozrywki z atrakcjami dla dorosłych i dzieci. 

W skład kompleksu basenów wchodzą;

  • dwa całoroczne baseny termalne połączone korytarzem wodnym z surową wodą geotermalną o temp 30-34°C
  • basen rekreacyjny z wodą o temperaturze 28-32°C, czynny od maja do września, z sztuczną rzeką, gejzerami powietrznymi, ławeczkami, leżankami napowietrzającymi oraz dwoma zjeżdżalniami
  • basen sportowy o temperaturze wody 24-26°C , czynny od czerwca do sierpnia, o wymiarach 25×12.5
  • brodzik dla dzieci z wodą o temperaturze  26-30°C z mini zjeżdżalnią oraz jeżem wodnym, czynny od czerwca do sierpnia

Dodatkowo Goście mogą skorzystać z jacuzzi, saun i groty solnej. Na trawiastej plaży dla rodzin z dziećmi przygotowano plac zabaw i boisko do piłki plażowej.
Na recepcji Hotelu można otrzymać vouchery rabatowe (-20%) na usługi Term. Zapraszamy do ich pobierania.

DEEPSPOT

– najgłębszy basen do nurkowania na świecie.
Znajduje się 1,5 km od Hotelu i można do niego dojść spacerem w 15 min. Imponująca głębokość basenu – aż 45,4 m – sprawia, że jest on doskonałym miejscem do nurkowania, szczególnie dla freediverów czyli osób nurkujących na bezdechu.  Deepspot przygotował również ofertę dla amatorów, którzy chcą zanurkować z ciekawości oraz dla tych, którzy chcą doskonalić technikę nurkowania.

Hotel Panorama dla nurków przygotował pakiet pobytowy:  DEEPSPOT – OFERTA SPECJALNA.

SUNTAGO PARK OF POLAND

– największy aquapark w Polsce i Europie. Zlokalizowany tylko 7 km od Hotelu. SUNTAGO warto odwiedzić ze względu na dostępne atrakcje wodne.  Aquapark podzielony jest na 4 strefy:

  • Jamango – wodna dżungla, w której znajdują się 32 zjeżdżalnie, w tym najdłuższa( 294 m) Green Mamba,  18 basenów, wśród których wyróżnia się dzika rzeka. Strefa Jamango jest dedykowana lubiącym aktywność i szczególnie lubiana przez dzieci.
  • Relax – 8 basenów mineralnych, pomiędzy którymi rosną setki palm. Pod palmami ustawiono leżaki do wypoczynku. W tej strefie można również skorzystać ze SPA z bogatą ofertą rytuałów na ciało, masaży i zabiegów na twarz. Nie brakuje tam też restauracji i barów, w których można zjeść coś pysznego.
  • Saunaria – to strefa dla osób od 16 lat. Na Gości czeka tam 12 saun i łaźni z różnych stron świata. Ceremonie saunowe prowadzą saunamistrzowie.

OGRÓD PAŁACOWY I PAŁAC KRASIŃSKICH
W RADZIEJOWICACH

W centrum Radziejowic i 3 km od Hotelu Panorama znajduje się Krajobrazowy Park Widokowy o powierzchni 26 ha. Park w stylu angielskim, o luźnej strukturze, nieregularny, swobodny i asymetryczny, został założony w 1817 roku przez Emilię i Józefa Krasińskich, a zaprojektował go przyjaciel rodziny, pułkownik Aleksander d’Alphonce de Saint Omer. Zamiast geometrycznych form roślinnych zaplanowano trawniki i łąki. Zachowano jednak powstałe wcześniej elementy wodne, jak staw i kanałki przecinające park, XVII-wieczną główną aleję oraz drogę lipową oddzielającą rezydencję od zabudowań folwarcznych, która istnieje do dziś.

Park pałacowy to miejsce rodzinnych spacerów i pikników. Najprzyjemniejsza trasa spacerowa wiedzie wzdłuż stawu, utworzonego przez spiętrzenie wód rzeki Pisi-Gągoliny. Alejka przekracza mostek na zaporze i po chwili spacerujący są po drugiej stronie stawu, z pięknym widokiem na lustro wody i stary młyn, pochodzący z XIX wieku. Ścieżka idzie wzdłuż wody, zwęża się i prowadzi do naprawdę dzikiego obszaru parku, gdzie rośliny są na wyciągnięcie dłoni. Drogą powrotną spacerowicze przechodzą mostkami na drugą stronę rzeki, mijając po drodze stare drzewa, ogromne i energetyczne solitery, stojące  na pustych polanach lub tuż przy wodzie.

Z roślinności parku wyłaniają się nieskazitelnie białe budynki pałacu i zamku, będącego pierwotnie wieżą obronną. Wśród drzew znajdziemy również willę szwajcarską, dwór modrzewiowy zwany „Ossolineum”, kuźnię  i odrestaurowane folwarczne czworaki.

W pałacu mieści się muzeum obrazów J. Chełmońskiego oraz Dom Pracy Twórczej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa prac Chełmońskiego jest dostępna za niewielką opłatą dla zwiedzających.

W tym pięknym miejscu można spędzić wiele godzin oglądając rzeźby rozmieszczone w parku i podziwiając rzadkie gatunki drzew, skrupulatnie opisane tabliczkami. Ci, którzy zgłodnieją mogą zjeść na tarasie pałacowej jadalni lub zabrać kawę na wynos. Park w Radziejowicach to jeden z tych, które nigdy się nie nudzą spacerującym.

GRZEGORZEWICE - MAZURY NA MAZOWSZU

Jeżeli ciągnie Was do natury to koniecznie odwiedźcie Grzegorzewice, położone pomiędzy faunistycznym rezerwatem przyrody Stawy Gnojna i rezerwatem Skulskie Dęby. Ze względu na dużą liczbę stawów, lasów, bogatej flory i fauny ta malownicza kraina bywa określana jako „Mazury na Mazowszu”.

Swoje siedliska mają tu orzeł bielik, czaple siwe, czarne bociany, dzikie kaczki, łabędzie, wydry, łosie i sarny. Można tu również zobaczyć okazałe, stare drzewa: dwustuletnie dęby, stuletnie czarne olsze, potężne wiązy i jawory. W tak przepięknych okolicznościach przyrody działa Wodna Osada czyli komercyjne stawy rybne.

Stawy w Grzegorzewicach są zasilane krystalicznie czystą wodą z rzeki Pisi-Gągoliny, a ich tradycja sięga okresu przedwojennego. Teraz kultywuje ją rodzina Deców, która od lat 90-tych zajmuje się tam hodowlą karpia, lina i złotego karasia. Na łowiskach można również łowić ryby drapieżne typu: sandacz, szczupak, sum europejski i okoń.

Łowiska są czynne od 7:00 do zmroku. Obowiązuje opłata za wstęp – 30 zł. Średnia głębokość łowiska nie przekracza 2m. Brzegi są odkryte i łatwo dostępne. Jest to doskonałe miejsce na wędkowanie z dziećmi jak i zasiadkę na duże ryby. Stawy są dobrze zarybione, bo można tu złowić też dorodne płocie i jazie, a gospodarz nie zabrania spiningowania. Dzięki dużej ilości ryb nie trzeba stosować wyszukanych zanęt. Stawy w Grzegorzewicach to miejsce warte odwiedzenia przez zapalonych wędkarzy i wymieniane jako jedno z 5 najlepszych łowisk komercyjnych na Mazowszu. Można tam rybę złowić, zjeść świeżą prosto z rusztu, a także kupić rybę do samodzielnego przyrządzenia w domu. Grzegorzewice to idealne miejsce na aktywny weekend pod Warszawą.

Wybierając się do Grzegorzewic zanocujcie w Hotelu Panorama, który jest oddalony tylko 7 km od łowisk.

REZERWAT PRZYRODY SKULSKI LAS

Aby odetchnąć naprawdę czystym powietrzem i posłuchać ciszy lasu warto wybrać się do krajobrazowo-leśnego rezerwatu przyrody Skulski Las, który obejmuje powierzchnię aż 316 ha.

Większa część rezerwatu to Uroczysko Skuły z zachowanym naturalnym lasem. To urokliwe miejsce przypomina pierwotną puszczę i jest warte obejrzenia dla przepięknych widoków i rzadkich roślin. W rezerwacie przyrody dominują grądy, łęg jesionowo-olszowy i wiązowo-jesionowy oraz ols porzeczkowy.

Flora rezerwatu Skulski Las obfituje w gatunki rzadko spotykane: zdrojówka rutewkowata, kokorycz pełna, jaskier kaszubski, turzyca orzęsiona, złoć żółta, łuskiewnik różowy, ziarnopłon wiosenny i śledziennica skrętolistna. Są tam również gatunki chronione takie jak: kopytnik zwyczajny, listera jajowata, gnieździk leśny, storczyk plamisty i pierwiosnek lekarski.

Największą botaniczną atrakcją rezerwatu jest pełnik europejski, który ma swój odpowiednik wśród roślin ozdobnych. Jednak rosnący dziko jest bliski wyginięcia. Pełnik to trująca roślina, której nie jedzą zwierzęta. Ludzi zachwyca złocistymi kwiatami, szczególnie gdy rośnie w dużych skupiskach.

Odległość z Hotelu Panorama do rezerwatu to tylko 12 km. Polecamy wybrać się do Skulskiego Lasu na rowerach i podziwiać naturę bez ograniczeń. Rowery można bezpłatnie wypożyczyć w Hotelu, a wyprawa nie powinna być męcząca nawet dla dzieci.

NORMOBARIA EDEN - DOM NORMOBARYCZNY

Normobaria Eden powstała w środku lasu w miejscowości Budy Mszczonowskie, zaledwie 4 km od Hotelu Panorama. Komora normobaryczna  została wykończona naturalnymi materiałami: bawełną, korkiem i jest zasilana energią ze słońca. Ten ekologiczny projekt powstał zgodnie z parametrami i zaleceniami lekarza Jana Pokrywki.

W domu normobarycznym ciśnienie powietrza sięga 1500 HPa i jest o 50% wyższe niż to, w którym na co dzień egzystujemy. Dzięki wysokiemu ciśnieniu wszystkie gazy występujące w powietrzu silniej oddziaływują na ciało ludzkie:

– poziom tlenu wzrasta do 37-40% i dotlenia ludzki organizm na poziomie komórkowym, jego obecność jest odczuwalna dla organizmu na poziomie 100%

– wodór – obecny w ilości 0,5% neutralizuje szkodliwy wolny rodnik tlenowy(hydroksylowy) i spowalnia podziały komórkowe

– dwutlenek węgla – jego objętość jest zwiększona pięćdziesięciokrotnie tj. od 0,9 do 2,7%. Jest on nośnikiem tlenu do krwi. Zwiększona ilość dwutlenku węgla powoduje zwiększone dostawy tlenu.

Powyższe warunki sprawiają, że zwiększa się dwukrotnie ilość namnażanych komórek macierzystych. Powoduje to regenerację  uszkodzonych narządów. W komorze można przebywać dowolną ilość czasu. Badania naukowe dowodzą, ze podobne warunki panowały na ziemi w czasach przed potopem, kiedy żyły olbrzymie rośliny i zwierzęta.

Komora normobaryczna działa na dwa sposoby: z jednej strony regeneruje uszkodzone tkanki, z drugiej strony sprzyja długowieczności.

Terapii tlenowej można poddawać się zarówno w dzień jak i w nocy. Seanse w ciągu dnia trwają 2 h a w ciągu nocy 12 h.

Pracownicy Hotelu Panorama, którzy odwiedzili Normobarię i polecają to miejsce jako doskonały sposób na odzyskanie witalności i sprawności organizmu.

EnglishRussia