TEL: +48 46 857 60 60 , E-MAIL: recepcja@hpm.com.pl

a

hotel panorama

Hotel Panorama***

BLOG RODZINA W PODRÓŻY

28 kwietnia 2021

RODZINA W PODRÓŻY

Rodzina, która podróżuje i zwiedza to dziś rzecz oczywista, ponieważ podróże to forma odpoczynku i edukacji. Hotele i pensjonaty prześcigają się w kreowaniu pakietów pobytowych, które będą adekwatne dla rodzin z dziećmi. Rodzinny wyjazd na wakacje lub na weekend czasem bywa wielkim wyzwaniem dla rodziców. Z jednej strony jest to wyzwanie ekonomiczne, a z drugiej strony to także przedsięwzięcie organizacyjne, któremu trudno sprostać bez wcześniejszego przygotowania.

RODZINA PODRÓŻUJE LOKALNIE

Zachęcamy do lokalnych podróży i wspierania rodzimej turystyki. Region Mazowsze ma wiele do zaoferowania dla zwiedzających. Pod Warszawą jest mnóstwo kameralnych miejsc na łonie natury czy zabytków do odkrycia. Fajnym rozwiązaniem może być też zwiedzanie Warszawy z bazą noclegową w dobrze wyposażonym hotelu pod Warszawą. Wydaje się, że to rozwiązanie jest coraz popularniejsze wśród podróżujących rodzin.

Poznawanie świata z małymi lub dużymi dziećmi nie musi wymagać gigantycznych nakładów finansowych. Wystarczy wybrać odpowiednio wyposażoną bazę noclegową – a taką jest Hotel Panorama*** i zwiedzać, choćby na rowerze, atrakcje okolicy. Na co zwrócić uwagę wybierając się w podróż? Poniżej nasze sugestie – mamy nadzieję, że pomocne.

HOTEL NIEZBYT DALEKO OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA

Jaką destynację wybrać na wakacje czy wyjazd weekendowy? Rodzina z dwójką lub trójką dzieci stoi zawsze przed dylematem: czy jechać 5 godzin w jedną stronę po to aby odpoczywać na zatłoczonej plaży lub w górach czy wybrać się do kameralnego miejsca w odległości maksymalnie 100 km od miejsca zamieszkania. Wyjazd w dłuższą trasę niesie ze sobą różne kłopoty: choroba lokomocyjna dzieci, problemy z karmieniem najmłodszych, wybór odpowiedniego lokum z udogodnieniami dla dzieci, dostępność miejsc parkingowych. Być może są to drobiazgi, ale one często zakłócają lub wręcz uniemożliwiają radosny odpoczynek.

Weekendowy wyjazd blisko miejsca zamieszkania ma wiele zalet. Szybki dojazd i powrót to najważniejsza z nich. Wyjeżdżając w trasę nie dłuższą niż 100 km mamy zazwyczaj możliwość wyboru drogi, którą będziemy jechać do miejsca wypoczynku. Może być to droga boczna, gdzie sama trasa jest przyjemnością dla całej rodziny.

Trasa jest na tyle krótka, około 1 h, że dzieci nie odczuwają jej skutków, nie trzeba ich karmić po drodze i przebierać. 

W przypadku nagłej choroby dziecka można szybko wrócić do domu – naszym zdaniem to bardzo ważny argument zapewniający spokój ducha rodziców.

HOTEL HONORUJE KARTĘ DUŻEJ RODZINY

Jeżeli wybieramy się w podróż z 3 dzieci warto zatrzymać się w obiekcie honorującym kartę dużej rodziny. Zniżki sięgają zazwyczaj 10- 15% i są znaczącą ulgą w rodzinnym budżecie. Aby sprawdzić jakie obiekty noclegowe oferują zniżki dla wielodzietnych rodzin warto zainstalować na telefonie aplikację KDR. Chcemy przypomnieć naszym Gościom, że Hotel Panorama*** również oferuje zniżki dla dużych rodzin.

HOTEL Z UDOGODNIENIAMI DLA DZIECI

Bardzo istotne jest również, aby wybrany hotel/pensjonat miał udogodnienia dla dzieci. Mamy tu na myśli: plac zabaw, ogród z trampoliną lub innym atrakcjami sportowymi, pokój zabaw, możliwość wypożyczenia rowerów. Dzieci potrzebują przestrzeni aby podokazywać, a rodzice potrzebują chwili wytchnienia od dzieci.

Szczególnie istotna wydaje się możliwość wypożyczenia rowerów, również takich z siodełkami dla dzieci. Rodzinna wycieczka do atrakcji znajdującej się w pobliżu hotelu to świetny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia.

Wśród ważnych i bardzo przydatnych udogodnień możemy wymienić możliwość wypożyczenia łóżeczka z pościelą, krzesełko do karmienia czy dania dla dzieci w karcie menu.

Łóżeczko dostępne w hotelu to znacznie mniej bagażu w samochodzie. Odpada opcja spania na wspólnym łóżku, co znacznie podwyższa komfort noclegu dla rodziców.

Każdy kto miał problem z nakarmieniem malucha zapewne doceni fakt, że w karcie menu znajdą się dania lubiane przez dzieci oraz specjalnie do tego przystosowane krzesła.

OGRÓD HOTELOWY Z ATRAKCJAMI SPORTOWYMI

Wyjeżdżając z dziećmi należy mieć na względzie ich potrzebę aktywności. Idealny obiekt noclegowy zapewnia również atrakcje sportowe. W Hotelu Panorama Goście mogą skorzystać w ramach oferty pakietowej z  kortu tenisowego, pola do minigolfa czy boiska do koszykówki. Dostępne są też mini bramki do gry w piłkę nożną i unihokeja. Sprzęt sportowy typu: rakiety, piłki itp. można wypożyczyć w recepcji Hotelu. Rodzinne rozgrywki w golfa czy mecz tenisowy to wspaniały pomysł na letnie popołudnie.

RODZINA W PODRÓŻY WYBIERA HOTEL PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM

Rodziny wybierające się nawet tylko na weekend często stają przed dylematem co zrobić z pupilem rodziny – pieskiem, kotkiem czy królikiem. Hotele dla zwierząt bywają kosztowne. Dalsza rodzina niechętnie przygarnia takiego domownika, szczególnie, że zwierzęta źle znoszą takie zmiany. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zabranie pupila ze sobą. Coraz więcej obiektów przyjmuje zwierzęta domowe. Również Hotel Panorama chętnie gości zwierzęta domowe. Pobyt zwierząt zazwyczaj związany jest z opłatą. Warto upewnić się czy obiekt, w którym planujemy nocować ma ogród, gdzie nasz pupil będzie mógł wyjść na spacer i pobiegać.

RODZINA W PODRÓŻY PŁACI BONEM TURYSTYCZNYM

W naszym obiekcie zapłacą Państwo za rodzinny pobyt z dziećmi bonami turystycznymi. Zapraszamy do szybkiej rezerwacji usług przez stronę hotelu. Tam również zapłacą Państwo bonem turystycznym.

RODZINNY PAKIET POBYTOWY – RODZINKA W KOMPLECIE

Hotel Panorama przygotował pakiet RODZINKA W KOMPLECIE, dedykowany rodzinom, które wyjeżdżają na minimum 2 noclegi lub dłużej. Ten kompleksowy pakiet zawiera obiadokolacje, udogodnienia dla rodzin, możliwość korzystania z atrakcji sportowych oraz bezpłatny nocleg zwierząt domowych.

Zapraszamy do rezerwacji!

RODZINA W PODRÓŻY
EnglishRussia