Hotel Panorama

 

W bliskim sąsiedztwie Hotelu Panorama*** od kilku miesięcy działa najgłębszy basen do nurkowania na świecie. Fachowa nazwa to wielostrefowy symulator warunków nurkowania. Tak naprawdę pod tą trudną nazwą kryje się możliwość przeżycia największej przygody życia.

Istnieją trzy tego typu obiekty na świecie. Dwa pozostałe to: Nemo33 koło Brukseli o głębokości 34 m i Y-40 Deep Joy koło Padwy o głębokości 42,5 m. Deepspot ma głębokość 45,5 m i jest najnowocześniejszy wśród nich. Lustro wody ma wymiary 20 m x 25 m. Głębokość niecki głównej sięga 20 m. Atrakcją basenu są: pięciokondygnacyjna jaskinia z płaskorzeźbami i wrakiem statku na dnie, winda freediverów oraz tunel widokowy umieszczony 5 m pod powierzchnią wody.

Centrum nurkowe w Mszczonowie było technologicznym wyzwaniem dla jego budowniczych. Samo wykonanie 50 metrowej niecki było trudne, gdyż ściany oporowe muszą wytrzymać nacisk 50 ton na metr kwadratowy. Aby to zrozumieć trzeba sobie wyobrazić, że na 1 metr kwadratowy stawiamy 8 afrykańskich słoni! z racji swoich wymiarów centrum nurkowe w Mszczonowie zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa.

Miejsce, w którym tradycja splata się z nowoczesnością
Pokaż na mapie