TEL: +48 46 857 60 60 , E-MAIL: recepcja@hpm.com.pl

a

hotel panorama

Hotel Panorama

GODZINA DLA ZIEMI

22 marca 2021

GODZINA DLA ZIEMI - OCALMY BAŁTYK NIM ZATĘSKNIMY

Hotel Panorama***: jego właściciele, dyrektor, pracownicy i Goście już 6-ty raz uczestniczą w akcji Godzina dla Ziemi. Nasza świadomość ekologiczna wzrosła w tym czasie, co wiąże się z działaniami proekologicznymi wdrażanymi w Hotelu. Jesteśmy przekonani, że idea jest słuszna i bardzo zależy nam na jej popularyzacji.

“Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań” – te słowa wygłoszone przez sir Peter’a Scott’a są mottem przyświecającym działaniom WWF. WWF czyli WORLD WIDE FUND FOR NATURE została powołana do życia w 1961 r. W Polsce ta organizacja aktywnie działa od lat 90-tych ubiegłego stulecia. 

Tegoroczne hasło i działania towarzyszące akcji w Polsce to: OCALMY BAŁTYK NIM ZATĘSKNIMY.  

Akcja odbywa się 27 marca. Ten  symboliczny termin ma zwrócić naszą uwagę na problemy Bałtyku:

  • brak zrównoważonego rybołówstwa
  • martwe strefy – obszary pozbawione tlenu
  • sieci widmo – dryfujące po morzu bezpańskie narzędzia połowowe, które uśmiercają zaplątane weń zwierzęta
  • działające nieefektywnie morskie obszary chronione
  • ssaki żyjące w Bałtyku

Głównym celem akcji jest “nakłonienie zwykłych ludzi i przedsiębiorstw do włączenia się na jedną godzinę do realizacji idei Godziny dla Ziemi”. Każdy z nas, nie wychodząc z mieszkania, może uczestniczyć w tej akcji. Aby przyłączyć się należy wyłączyć prąd: światło, telewizor, inne urządzenia czerpiące energię elektryczną na godzinę. Można również zrezygnować z używania wody i gazu oraz robienia wszystkiego, co zakłóca symbiozę gatunku ludzkiego ze środowiskiem. 

27 marca o godzinie 20.30 w Hotelu Panorama*** w Mszczonowie zgasną światła, gdziekolwiek będziesz dołącz do akcji!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji poprzez podpisanie petycji, którą można znaleźć na stronie:https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021.

Aby podnieść nasze zaangażowanie w inicjatywę zapraszamy razem z WWF POLSKA do publikacji swojego sentymentalnego zdjęcia z pobytu nad Bałtykiem na instagramie z hashtagiem #godzinadlabałtyku lub facebook’u z oznaczeniem @wwfpolska. Opublikujcie swoje zdjęcia i zaproście znajomych do zabawy.

OCALMY BAŁTYK NIM ZATĘSKNIMY wspólnie!

Powrót do Aktualności
EnglishRussia