TEL: +48 46 857 60 60 , E-MAIL: recepcja@hpm.com.pl

a

hotel panorama

Hotel Panorama***

BLOG

8 stycznia 2022

JAK SPĘDZIĆ FERIE ZIMOWE Z DZIEĆMI?

Dzieci z niecierpliwością czekają na zimową przerwę od nauki. Zazwyczaj ten czas jest wykorzystywany na rodzinne wyjazdy w góry, uprawianie zimowych sportów lub wycieczki do aquaparków.

Wszyscy rodzice planując zimowe wyjazdy zastanawiają się co chciałyby robić ich dzieci w tym czasie. Niezadowolone dziecko lub co gorsza sfrustrowany nastolatek odmawiające współpracy podczas wyjazdu to obawa wielu dorosłych. Zatem jak wybrać spośród dostępnej oferty odpowiednie miejsce i aktywność dla naszych pociech?

 Aby uniknąć przykrego rozczarowania podczas ferii warto:

– zapytać dzieci co chciałyby robić w ferie  i wziąć na poważnie ich zdanie

– przedstawić 2 lub 3 alternatywne propozycje przemycając również swoje pomysły

 – pozwolić uczestniczyć w procesie decyzyjnym

FERIE ZIMOWE – TERMINARZ

W roku 2022, podobnie jak w latach wcześniejszych, ferie dla różnych województw mają różne terminy. Terminarz ferii zamieszczamy poniżej:

Termin ferii w 2022 roku  

Województwa  

 • 17 stycznia – 30 stycznia
 • kujawsko-pomorskie
 • lubuskie
 • małopolskie
 • świętokrzyskie
 • wielkopolskie
 • 24 stycznia – 6 lutego
 • podlaskie
 • warmińsko-mazurskie  
 • 31 stycznia – 13 lutego
 • dolnośląskie
 • mazowieckie
 • opolskie
 • zachodniopomorskie
 • 14 lutego – 27 lutego
 • lubelskie
 • łódzkie
 • podkarpackie
 • pomorskie
 • śląskie

FERIE ZIMOWE – OFERTY RODZINNE

Już w listopadzie pojawiają się pierwszy oferty związane z feriami zimowymi. Nie jest to dziwne zjawisko, bo wyjazd z dziećmi wymaga przemyślenia i dokładnego zaplanowania. Szczególnie poszukiwane są oferty rodzinne zawierające:

– noclegi w dużych rodzinnych pokojach, tak aby rodzina mogła spać razem. Najbardziej poszukiwane są pokoje 4 i 5-osobowe, z dużym łóżkiem dla rodziców i pojedynczymi łóżkami dla dzieci

– noclegi w obiektach, które przygotowały udogodnienia dla dzieci: menu, krzesełka do karmienia, pokój zabaw, salę telewizyjną, animacje, możliwość wypożyczenia łóżeczka z pościelą

– noclegi w obiektach o niewygórowanych cenach – pokoje są tylko bazą wypadową do zwiedzania atrakcji regionu

– elastyczne godziny serwowania posiłków, śniadania z daniami serwowanymi na ciepło, rozgrzewające zupy i gorąca herbata w ofercie pakietów pobytowych

– bilety rabatowe do atrakcji regionu i inne udogodnienia dla podróżujących

– bezpłatny parking

– szeroka informacja o atrakcjach okolicy i możliwość zakupienia biletów wstępu do nich w recepcji hotelu

– obiekty z szybkim i ogólnodostępnym internetem – jest to szczególnie ważne dla młodych ludzi, którzy zawsze chcą być dostępni w socjal mediach

– noclegi dzieci za darmo lub w specjalnych cenach

FERIE ZIMOWE – GDZIE WYJECHAĆ?

Od zawsze popularnością cieszą się góry, nie tylko polskie, ale również w Czechach i na Słowacji. Góry to głównie uprawianie sportów zimowych: zjazdy na nartach, sankach czy deskach. Turystom podobają się również noclegi w podhalańskich chałupach o bardzo ciekawej architekturze oraz jedzenie tradycyjnych potraw górali.

Drugim popularnym miejscem odpoczynku podczas ferii są aquaparki. Na Mazowszu mamy SUNTAGO PARK OF POLAND oraz TERMY MSZCZONÓW i termy w Uniejowie. Cały dzień w tropikalnym klimacie SUNTAGO to naprawdę atrakcyjna perspektywa choćby ze względu na temperaturę tak różną od tego co mamy na zewnątrz. Aquapark SUNTAGO to wiele dodatkowych atrakcji takich jak: zjeżdżanie, baseny, sauny czy restauracje serwujące różne kuchnie. Po więcej informacji odsyłamy do naszego bloga.

Godne rozważenia są termy z gorącymi wodami leczniczymi. Co prawda nie są tak atrakcyjne jak aquaparki, ale są zdecydowanie bardziej kameralne i tańsze, przez co bardziej dostępne dla dużych rodzin. TERMY MSZCZONÓW położone 50 km od Warszawy i słyną ze swojej leczniczej wody.  Kąpiel w ciepłej wodzie, gdy wokół leży śnieg, to naprawdę ciekawe przeżycie. Zimą TERMY MSZCZONÓW otwierają dla Gości jeden basen zewnętrzny oraz sauny i grotę solną. Bardziej rozbudowane są termy w Uniejowie oddalone od 2 h drogi od Warszawy.

FERIE ZIMOWE POD WARSZAWĄ

Od czasów pandemii polubiliśmy bardziej rodzinne wyjazdy, ale ich cel się trochę zmienił. Lubimy wyjeżdżać do kameralnych miejsc, niezbyt oddalonych od naszego miejsca zamieszkania. Turystyka lokalna rozkwita dzięki nowemu trendowi slow travel. Podróże do ciekawych i mało znanych atrakcji regionu to coś czymś można się pochwalić przed znajomymi. Slov travel ma również walor edukacyjny, szczególnie cenny gdy wyjeżdżamy z dzieciakami. Pozwala też skupić się bardziej na byciu tu i teraz oraz poświęcić cały wolny czas rodzinie.

W tej formie turystyki miejsce noclegowe wybieramy mając na względzie fakt, czy leży ono blisko atrakcji, z których chcemy skorzystać lub zwiedzić. Hotel to baza noclegowa, w której cenimy wygodne łóżka i dobrą kuchnię. Jednakże całą energię poświęcamy na eksplorację okolicznych atrakcji. Mając na uwadze preferencje naszych Gości przygotowaliśmy pakiet pobytowy  FERIE POD WARSZAWĄ. Pakiet FERIE POD WARSZAWĄ to oferta kompaktowa zawierająca nocleg  z pełnym wyżywieniem oraz udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę, do zakładki pakiety pobytowe.

Hotel Panorama sprawdzi się w funkcji bazy noclegowej choćby ze względu na swoje położenie: tylko 50 km od Warszawy, blisko drogi ekspresowej S8. Z Panoramy jest blisko do wodnych atrakcji regionu:

 • 7 km do SUNTAGO PARK OF POLAND – największego zadaszonego aquaparku w Europie
 • 1,5 km do TERM MSZCZONÓW
 • 1,5 KM do DEEPSPOT – najgłębszego basenu do nurkowania w Europie

FERIE ZIMOWE W CHACIE GÓRALSKIEJ

W tym roku po raz pierwszy w okresie zimowym udostępniliśmy dla naszych Gości dwie chaty góralskie, które stoją w zacisznym hotelowym ogrodzie. Wiemy, że góralska architektura zachwyca wiele osób i dlatego przygotowaliśmy pakiet pobytowy FERIE W CHACIE GÓRALSKIEJ  dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli wyjechać w góry. Nasze chaty góralskie zbudowane zostały z surowych bali w dokładnie taki sam sposób jak stawia się chałupy na Podhalu. Ściany pokoi wyłożone są drewnem a sufity wsparte o potężne drewniane belki. Z małych okien wykończonych ozdobnymi okuciami i okiennicami rozciąga się widok na ogród.  Pokoje w chacie góralskiej nie mają  standardu 3*, choć są wyposażone w taki sam sposób jak pokoje w hotelu. Goście nocujący w Chacie Góralskiej na śniadanie muszą przejść do restauracji Tamara, która znajduje się w Hotelu.

Oferta FERIE W CHACIE GÓRALSKIEJ skierowana jest do tych, którzy chcą podróżować w ciekawe miejsca za niewielkie pieniądze.

Zapraszamy do rezerwacji:

tel. 608 303 989 lub e-mail: recepcja@hpm.com.pl

 

FERIE W CHACIE GÓRALSKIEJ
EnglishRussia